یکشنبه, 21 دسامبر 2014

اجازه ندهید ترس صعود شما را تحت تأثیر قرار دهد.

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اجازه ندهید ترس صعود شما را تحت تأثیر قرار دهد گاهی ترس و اضراب مانع عملکرد درست ما در هنگام صعود می‌شود و چگونگی کنترل این ترس و اضطراب از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو در این مقاله به راهکارهایی می پردازیم که به مدیریت ترس‌ و نگرانی‌های صعود کننده کمک خواهد کرد. گاهی ممکن است قبل از صعود مضطرب شوید. در چنین شرایطی سعی کنید برنامه ی صعود را در ذهن تان مجسم کنید.

 

برای مثال فرض کنید هفته آینده یک صعود بسیار مهم پیش روی دارید ، با بازبینی ذهنی آن چه قرار است انجام دهید ، وقتی زمان صعود واقعی فرا می رسد بیشتر آماده خواهید بود. تصویرسازی فرد از خود راه‌ حلی عالی برای کاهش ترس و استرس ناشی از وضعیت پیش روی است. برخی اوقات زمانی دچار اضطراب می‌شویم که همه چیز به یک باره اتفاق می‌افتد. در این زمان باید نفس عمیقی بکشید و برای چند دقیقه خود را مشغول کاری کنید که ذهن تان را از مشکلات دور سازد. روزنامه خواندن ، گوش کردن به موسیقی یا هر فعالیتی که روحیه ی شما را عوض کند یکی از راهکارهای عالی و کاربردی قبل از صعود است. یک راهکار مفید دیگر ، داشتن دفترچه ای شامل عبارات مثبت است که بتوانید همه جا همراه خود داشته باشید. هر زمان به جمله یا عبارتی برخوردید که حس خوبی به شما می‌دهد در دفترچه ی کوچک خود یادداشت کنید و هرگاه احساس ترس و اضطراب داشتید نگاهی به نوشته های دفترتان بیاندازید.

این کار به شما کمک می کند که افکار منفی خود را مهار کنید. در هر موقعیت استرس زایی که برای شما پیش می آید سعی کنید از کارهایی که انجام می دهید (چه کارهایی که در زمانی که مضطرب بودید کمک تان کرده و چه کارهایی که غیر مفید بوده) درس بگیرید. برای مثال ممکن است یک بار که مضطرب هستید تصمیم گرفته باشید برای آرام شدن پیاده روی کنید و این کار به شما کمک کرده باشد. پس با نگه داشتن این تجربه در ذهن تان دفعه بعدی که مضطرب شدید می‌توانید به خود یادآوری کنید که دفعه پیش با قدم زدن این احساس را پشت سر گذاشته‌اید. این اطلاعات اعتماد به نفس تان را برای مهار اضطراب تان در دفعات بعد بالا می برد. از کمک‌های اطراف تان استفاده کنید. در صورت امکان با یک متخصصی که می‌تواند نگرانی های تان را کاهش دهد صحبت کنید.

متخصصین می توانند نظرات و راهکارهایی بیشتری برای کنترل نگرانی های تان ارائه دهند. صحبت کردن با متخصص در دراز مدت تأثیرگذار خواهد بود و کمک می کند در آینده با مشکلات راحت تر دست و پنجه نرم کنید. به یاد داشته باشید که با کمک خواستن از دیگران هرگز کسی آسیب نمی بیند و صبر ، پایداری و دانش کلید مقابله ی با ترس و نگرانی های تان در هنگام صعود است.

توضیحات: ⦁ نویسنده ی کتاب “راهنمایی های یک عامّی برای کنترل ترس با استفاده از روان شناسی ، مسیحیت و روش‌های غیر مقاومتی” است. کتابی ساده که مروری کلی بر تکنیک‌های مؤثر بر مدیریت ترس‌ها و اضطراب‌های پایدار ارائه می‌کند.

 

منابع: متن اصلی: http://www.climbing.com

 

گروه کوهنوردی شهریار

خواندن 931 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 25 دسامبر 2014
محتوای بیشتر در این بخش: اصول تغذیه در کوهنوردی »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید