شنبه, 12 مارس 2016

گزارش پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد مورخ 94.12.7

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد

به نام خالق کوهستان

گزارش پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد مورخ 94.12.7

 

روز جمعه مورخ 94.12.7 ساعت 6.45 دقیقه طبق قرار قبلی به دور میدان فرمانداری جمع شدیم و با دو دستگاه ماشین شخصی به سمت کاخ سعد آباد به راه افتادیم. حدود ساعت 7.45 به محوطه ی میدان دربند رسیدیم و منتظر بودیم تا ساعت 8 بشود و درب کاخ به روی طبیعت دوستان باز شود. در این حین 3 نفر دیگر از دوستان به ما ملحق شدند.

قرار رو به روی خانه طبیعت گردی کاخ سعد آباد بود. پس از گذشتن از چند کاخ و موزه و دیدن چند پرنده ی زیبا به خانه طبیعت گردی رسیدیم. گروه ما جز اولین گروه های حاضر در محل بود و این خود نشان دهنده ی وقت شناسی دوستان داشت. چند دقیقه بعد به تدریج  بقیه ی گروه صد و چهل نفری طبیعت دوست به محل قرار رسیدند. بعد از جمع شدن تمام اعضا آقای شادلو مدیر عامل موسسه آوای ارسباران دقایقی در مورد اهمیت حفظ طبیعت و میراث ایران صحبت کرد. میراث ایران بزرگ شامل هنر، فرهنگ، صنایع دستی، تاریخ و البته ارزشمند ترین آن ها طبیعت ناب و بکر ایران میشود/ پس از صحبت های ایشان در این باب گروه بزرگ ما به چند گروه کوچکتر تقسیم شد و هر گروه با سرگروه خود مشغول به پاکسازی محوطه ی خاصی شد . گروه ما مسئولیت پاکسازی اطراف رودخانه که زباله های آن عمدتا از کافه های دربند سرچشمه میگیرد شد. وقتی به کنار رودخانه رسیدیم ، تاسف و تاثر از حجم عظیم زباله که غالب آن بطری های نوشابه و پلاستیک را در برمیگرفت در چهره ی گروه نمایان شد. واقعا جای تاسف داشت! درختان زیبا و طبیعت آرامبخش پر از زباله شده بود و دیدن آن قلب هر طبیعت دوستی را به درد می آورد. و این سوال در ذهن ایجاد میشد که چرا انسان متمدن و پیشرفته قدر طبیعت، مادر حیات خویش را نمیداند و با آن سر ناسازگاری دارد .تمام گروه با اندوه شروع به پاکسازی منطقه از زباله هایی ک از روی بی مسئولیتی همنوعان خودشان ریخته بودند ، کردند. بعضاً می توانستیم گلها و چمن هایی رو ببینیم که روی گونی و پارچه رشد کرده بودند ! انگار طبیعت از انسان نا امید شده بود و شروع به سازگاری خودش با زباله ها کرده بود ! پس از حدود دو ساعت منطقه کوچکی که گروه ما در آن مستقر بود از زباله پاک سازی شد/همگی دور هم جمع شدیم و لعد از انداختن چندین عکس یادگاری نمادین به سمت خانه ی طبیعت گردی به راه افتادیم.

پس از صرف ناهار، برنامه ای برای تقدیر از طبیعت دوستان از طرف کمپین تدارک دیده شده بود. بعد از اهدای لوح های سپاس و و خداحافظی از دوستان به سمت ماشین ها به راه افتادیم. حدود ساعت 15.30 بود که به ماشین ها رسیدیم. برخی از دوستان تصمیم به رای دادن داشتند بنابراین وقتی را برای ایشان اختصاص دادیم و حدود ساعت 16 به سمت شهریار به راه افتادیم و ساعت از 17 گذشته بود که به شهریار رسیدیم.

 

اسامی شرکت کنندگان:

آقایان: احمد اشرفی، قربانعلی حاجی آبادی، محمد جواد شاهی 

بانوان: آمنه خمارلو، مهرآفرین  و مهرگان حاجی آباد، سولماز قورت بیگلو، شقایق شاهی، مانا خلوتی، مهسا نبی زاده و مرضیه عابد.

   جا دارد در اینجا از این دوستان طبیعت دوست تشکر بنمایم. 

خواندن 737 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 12 مارس 2016
برای ارسال نظر وارد سایت شوید