سه شنبه, 05 ژانویه 2016

گزارش مسابقه دوی کوهستان (تهران-دیماه 94)

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به نام خالق کوهستان

گزارش مسابقه دوی کوهستان (تهران-دیماه 94)

مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) جام توچال گرامیداشت دهه فجر و هفته وحدت ،  انتخابی جایزه بزرگ دماوند سال(۹۵) به میزبانی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران در دو بخش مردان و زنان با هدف توسعه کمی و کیفی و گسترش همه‌جانبه فرهنگ کوه‌پیمایی و کوهنوردی پاک، ایمن و سریع، مورخ 9 و 10 دیماه 1394 با شرکت 13 ورزشکار خانم و 29 ورزشکار آقا از 10 استان کشور، برگزار گردید...

 

روز نخست:

از ساعات آغازین صبح، تیم داوری و طراحی مسیر در محل مجموعه تله‌کابین توچال، به منظور آخرین هماهنگیها، پیاده سازی مسیر طراحی شده، نصب پرچمها و جانمایی محل استقرار داوران طول مسیر مسابقه، بررسی نهایی مسیر، تنظیم جایگاه مراسم و جانمایی محل شروع و پایان مسابقه، آغاز به کار نمودند.

طول مسیر حدود 12 کیلومتر با 130 پرچم راهنما از ایستگاه یک تا ایستگاه پنج تله کابین توچال مشخص گردید و آماده سازی شد.

ثبت نام و پذیرش شرکت کنندگان مسابقه، با بررسی و وصول کامل مدارک ضروری که پیش اعلام گردیده بود، از ساعت 14:30 در سالن 80 خط مجتمع تیراندازی مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز گردید و تا ساعت 19 ادامه داشت.

پس از اجرای فرایند پذیرش، ثبت نام و اسکان و اقامت شرکت کنندگان در خوابگاه های پیش بینی شده، ساعت 19 از شرکت کنندگان به صرف شام، پذیرایی به عمل آمد. سپس راس ساعت 20 جلسه توجیه فنی شرکت کنندگان، با حضور آقایان داورپور (رئیس کارگروه مسابقات و لیگ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ج.ا.ا)، مرتضی رمضانی (رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران)، مجید دلنوا (مدیر مسابقه)، یاسین خلیل آبادی (رئیس هیئت داوران)، عبدالرضا نقیب زاده (ناظر فدراسیون بر مسابقه) و آقای دکتر سیستانی (پزشک مسابقه) در حضور کلیه اعضاء شرکت کننده در مسابقه برگزار گردید و توصیه ها و نکات ضروری مسابقه، یادآوری شد.

سپس فرایند تحویل شماره مسابقه دهندگان توسط کادر هیئت داوران و سرداور مسابقه، و معاینات پزشکی و بررسی وضعیت سلامت روحی و جسمی شرکت کنندگان توسط پزشک مسابقه اجرا شد و تا ساعت 22 به طول انجامید.

از ساعت 22 شرکت کنندگان به منظور استراحت و بازیابی انرژی، به استراحت پرداختند و کادر پشتیبانی بسته های صبحانه و جیره غذایی روز دوم را آماده سازی نمود.

نکته قابل ذکر اینکه، با آغاز بارش قابل توجه باران در شب قبل از مسابقه، این اطمینان به وجود آمد که مسابقه در شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب و مطبوع برگزار شود.

روز دوم:

راس ساعت 6 صبح به مدت یکساعت از شرکت کنندگان، به صرف صبحانه پذیرایی به عمل آمد و آخرین توصیه ها اعلام گردید و شرکت کنندگان، آماده عزیمت به محل برگزاری مسابقه شدند.

ساعت 8 صبح، شرکت کنندگان با دو دستگاه اتوبوس، عازم محل برگزاری مراسم، در محل مجموعه تله‌کابین توچال گردیدند. پس از آماده سازی شرکت کنندگان و تحویل جیره های غذایی و تذکر نکات مهم، شرایط اجرای مسابقه آغاز گردید.

همه شرایط، آماده برگزاری مراسم بوده و راس ساعت 9:50 مسابقه آقایان آغاز گردید. پس از 10 دقیقه، شرکت کنندگان خانم، راس ساعت 10 صبح، مسابقه خود را آغاز نمودند و در مسیر مشخص شده از ایستگاه 1 تا ایستگاه 5، به رقابت پرداختند.

در کلیه مقاطع مسیر، تحرکات شرکت کنندگان توسط داوران از مسیر زمینی و رصد هوایی از طریق تله‌کابین با دقت و حساسیت زیر نظر قرار داشت و در خط پایان، تیم سرداوران، با دقت به ثبت رکوردها پرداختند.

بر اساس زمانبندی، آخرین شرکت کننده در ساعت 12:30 دقیقه مسابقه خود را به اتمام رساند و هیئت داوران، با ثبت رکورد تک تک شرکت کنندگان و ثبت کلیه موارد احتمالی تخلف، وضعیت رتبه مسابقه دهندگان را جمع بندی نمودند.

پس از اتمام مسابقه و جمع آوری کلیه پرچمها و محل های جانمایی شده، به همراه شرکت کنندگان، به وسیله تله‌کابین از ایستگاه 5 به محل برگزاری مراسم در ایستگاه 1 منتقل شدند.

با جمع بندی نهایی داوران و توجه به زمان ثبت شده و سایر نکات و پارامترهای فنی داوری، نتایج نهایی به دست آمد.

مراسم پایانی و معرفی نفرات برتر با اجرای شهرام شکیبا، مجری توانمند کشورمان، برگزار گردید و از نفرات برتر در دو بخش مجزای بانوان و آقایان، با اهداء مدال و هدیه نفیسی از طرف حامی مالی مسابقه، شرکت اطلس پیمایش (گارمین) تقدیر به عمل آمد.

در مراسم پایانی، آقایان داورپور رئیس کارگروه مسابقات و لیگ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ج.ا.ا، رمضانی ریاست هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران و گنجی نماینده حامی مالی مسابقه، شرکت اطلس پیمایش (گارمین) ضمن تبریک به نفرات برتر، سخنرانی کوتاهی داشتند.

همچنین، از پیشکسوتان شرکت کننده در مسابقه قدردانی گردید و از عوامل پشتیبانی و کادر داوری مسابقه تقدیر شد.

اسامی نفرات برتر:
آقایان: 1- فرض اله رستمی 012332 (سمنان) 2- نصراله رستمی 012340 (سمنان) 3- محمد اسماعیل اسلمی 012408 (فارس)

بانوان: 1- فاطمه نصری نصر آبادی 014416 (اصفهان) 2- آزاده معزی 014612 (تهران) 3- ماهزاده نجار 014719 (تهران)

پس از اعلام نفرات برتر، شرکت کنندگان و عوامل اجرایی مسابقه، عکس یادگاری انداخته و برای یکدیگر آرزوی موفقیت نمودند.

در پایان، کلیه وسایل مرتبط با اجرای مسابقه، توسط تیم پشتیبانی جمع آوری گردید و پرونده دومین دوره مسابقات دوی کوهستان، گرامیداشت دهه فجر (جام توچال) بسته شد.

حامیان مالی مسابقه: شرکت اطلس پیمایش (نمایندگی محصولات گارمین در ایران) شهرداری منطقه 1 تهران (کوهستان) مجموعه تفریحی ورزشی تله‌کابین توچال

طراح مسابقه: آقای محمود مبارکی

تهیه و تنظیم گزارش: محمد اعجازی

تصاویر: محمد اعجازی- مصطفی بدرخانی

 

با تشکر از تیم همکاران هلال احمر امداد کوهستان و همکاران محترم نیروی انتظامی (کوهستان)

خواندن 1038 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید